Galaretki z wkładką

Dzieci uwielbiają galaretki. Dorośli też chętnie po nie sięgają, jeśli tylko mają ku temu sposobność. A jeśli jeszcze są fikuśnie wykonane – to już pełnia szczęścia.

Ostatnio znalazłam w sklepie internetowym www.tarkaimiarka.pl tanie foremki na galaretki. Zapłaciłam za nie 6,50 zł 🙂 Kupiłam jeszcze mężowi kubek termiczny do samochodu i kilka drobiazgów. Okazało się, że zakupy wyszły mi powyżej 79 zł, więc dostałam wysyłkę gratis i jeszcze zniżkę 10 zł – kod rabatowy. Zakupy wyszły więc tak naprawdę tańsze o 30 zł 🙂

Hihi

Takie promocje to ja poproszę 🙂 Sklep fajny. Ma dużo ciekawych rzeczy. Jedne tańsze inne droższe ale foremeczki są mega cudne.

Zrobiłam z ich pomocą wspaniałe galaretki z wkładką owocową. Fantastyczne. Oczywiście zrobię też galaretę na słono niebawem. Też dzięki tym pojemniczkom będzie wyglądała czadowo 🙂

 

 

Składniki:

1 galaretka truskawkowa

1 galaretka kiwi

1 serek mascarpone

1 łyżka cukru pudru

1 łyżka żelatyny

200 ml śmietany 30%

3 truskawki

1 kiwi

Galaretki przygotowałam według instrukcji na opakowaniu. Wystudziłam. Gdy były chłodne i zaczęły tężeć na dno foremek pokroiłam owoce. Tam gdzie czerwona galaretka – dałam truskawki, tam gdzie zielona – dodałam kiwi i kilka truskawek na prośbę synka 🙂 Zalałam galaretkami o smaku takim jak owoce.

Wstawiłam na 30 minut do zamrażalnika.

Śmietanę przelałam do miski, zmiksowałam. Dodałam cukier puder i serek mascarpone. Miksowałam dalej dodając wąskim strumieniem żelatynę rozpuszczoną w 3 łyżkach gorącej wody.

Wyjęłam galaretki z owocami i nałożyłam na nie śmietanowy ser. Umieściłam z powrotem w zamrażalniku na 30 minut.

Po tym czasie wyjęłam galaretki i zalałam cienką warstwą galaretki.

Trafiły na godzinę do lodówki. Po tym czasie wyjęłam pojemniczki z galaretkami i na chwilę umieściłam je w kubku z gorąca wodą. Dzięki temu z łatwością wyszły. Ściskałam boczki pojemniczka, to pomogło mi w wydostaniu galaretek.

galaretki_m